לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אחת בשם ל'

האם מותר לא להוריש לבעל צרכים מיוחדים

י, אם יש לי שני ילדים.אחת בעלת צרכים מיוחדים במוסד.אני הייתי בהליכי גירושין שלא הביאו לגירושין אולם הביאו לחלוקת רכוש בפס"ד .האבא הוא אפטרופוס על בעלת צרכים מיוחדים. הילדה השניה בגירה. במהלך הגירושין שנמשכו מעל 20 שנה ערכתי צוואה עם עו"ד. הילדה בעלת הצרכים לא הוכנסה כיורשת שכן אין היא מבינה. הורשתי ואני מורישה הכל לבתי השניה. הבת השניה מסורה לי ולאחותה. אנו שוקלות להכניס אותה כעת כאפטרופוס על הבת הנכה. שמעתי הרצאה ולכן רציתי לשאול. אם לא הורשתי לבתי בעלת הצרכים המיוחדים דבר האם הצוואה כביכול בטלה והרכוש לאחר מותי יתחלק חצי חצי? לכן עליי להשאיר לה כסף ולפתוח עבור ח"ן? מי יבוא ויבטל את הצוואה? אציין שבזמנו היה חשש שהאב ישתלט על הרכוש כי הוא אופטרופוס.אבל היום אני מבינה שאם אפתח חשבון על שמה זה ימנע הברחת כספים? לסיכום שאלתי: 1. אפשר לא להוריש בצוואה לבת הנכה והצוואה לא תבוטל? 2.אם מורישה סכום ואפתח חן על הבת הנכה אף אחד לא יכול לקחת לה את הכסף? 3. נאמן- אני מבינה שזה רק על רכוש ואפשר כעת לרשום בצוואה את בתי נאמנה על הבת הנכה. ולהוריש כסף. לא הבנתי במה זה שונה מאפטרופוס על רכוש. בתי תהיה אפטורופוס על בריאות וענינים אישים לבת הנכה זה בוודאות. השאלה על רכוש לעשות אפטרופוס כעת או נאמן להוסיף לצוואה. תודה

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

1. - כן! 2. - לא ברור. מי יהיה בעל החשבון? אם החשבון של הבת הנכה, אביה האפוטרופוס יקבל שליטה בחשבון. אם אינך רוצה בכך, יש ליצור מנגנון של נאמנות לטובת בת זאת. אפשר ליצור מנדנון נאמנות בצוואה. אפשר ליצור מנדגנון נאמנות כבר כעת בחייך. 3. - אפוטרופוס מקבל שליטה על ניהול החיים של החסוי כולל רכושו. נאמן מקבל שליטה על רכוש מסויים לטובתו של אדם אחר = הנהנה. לנאמן אין שליטה על חייו של הנהנה ולא על רכושו של הנהנה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות