לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אורבך

תביעת פיצויים על עסקה לקניית קבר

תקציר עובדות תשלום עבור חלקת הקבר 1.ב-18 לינואר קניתי חלקת קבר עבור בן משפחה מרשם ההלוויות(להלן:הרשם) במשרדו בב"ח. 2.להבטחת התמורה הפקדתי בידיו צ'ק וביטחון עם סכום התמורה כמו כן מספר כרטיס אשראי. 3.חתמתי על הצהרה שסוגננה כהסכם מכר החלקה כאשר דעתי לא היתה נתונה לתוכנה עקב התיזמון והיה דרוש לי זמן כדי לחזור לחיי היום יום לאחר האבל הכבד שנפל עלי. 4.ב27 למרס לאחר שקראתי את ההצהרה עליה חתמתי והבנתי שחתמתי על וויתור על החלל הנוסף בקבר שנועד לעוד קבורה התקשרתי לרשם ואמרתי לו שהוויתור לא נראה לי סביר לאחר תשלום מופלג על החלקה.הוא אמר שאוכל ליעד את מקום הקבורה עבורי ואמרתי לו שאין כאן מקום להגביל את השימוש בו והוא יהיה מיועד לכל מן דבעי. הוא אמר שלא ניתן לשנות את ההצהרה והפנה אותי לעוזרת מנכ"ל שלא הצלחתי להשיגה. 5.ב-13 למרס שמתי לב שב-11 למרס הופקד הצ'ק ביטחון ללא ידיעתי ולכן גם לא היה לו כיסוי. 6.ב-14 למרס התקשרתי לרשם ובקשתי לשלם את כל התמורה בהנחה שהוא הציע לי ביום המכירה והוא סרב בתרוץ שכבר ניתנה לי הנחה לפני נהלי החברה (ללא קשר להנחה שהוא הציע לי באותו יום) נקבעה עמו פגישה למחרת להסדרת החוב. 7.ב-15 למרס הגעתי למישרדו והערתי לו על כך שזה לא היה כדין להפקיד את הצ'ק ביטחון קודם שהוא ניסה לחייב את הכרטיס אשראי( אותו הוא חייב חלקית ב-14 במרס בשיחה ביננו). מסרתי לו 6 צ'קים והוא חייב אותי לחתום על הסכמה להכנס למאגרי מידע של חברה שביטחה את הצ'קים אחרת הוא לא מקבל אותם וממשיך את הטיפול המשפטי בצ'ק ביטחון שחזר.כתנאי ליתרת החוב דרשתי מכתב התנצלות על הפקדת הצ'ק עם צירופו אליו. 8.לאחר חזרתי קיבלתי מיסרון שהוא ניסה לחייב שוב את הכרטיס אשראי ביתרת החוב ללא הסכמתי. 9.ביום ראשון הצעתי לו את כל הסכום בצ'ק נזיל ללא החתימה עליו לחברה המבטחת תמורת הצ'קים שמסרתי לו בתשלומים כי לא רציתי להיות רשום במאגרי החברה שהוכרחתי לחתום לה הסכמה על כך. 10.הוא הסכים תוך שידול הפקדת יתרת הסכום בהעברה בנקאית ורק לאחריה הוא אמר לי שללא החתימה עבור החברה המבטחת החברה לא מוכנה לקבל צ'קים וזאת לאחר ששברתי קופת גמל לתשלום כל הסכום בצ'ק נזיל כדי להמנע מההכרח לחתום על וויתור לחברה המבטחת. כמו כן נפגע לי דירוג האשראי מהפקדת הצ'ק ביטחון ונגרמה לי עוגמת נפש רבה.מה הסיכיו לתבוע פיצויים מהחברה על כך?

item.Author מנהל הפורום גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

אורבך שלום. ראשית אני מצר על עוגמת הנפש שנגרמה לך ונשמע שאכן עברת חוויה מטלטלת. ציינת בפנייתך, כי חתמת על מספר מסמכים ולחתימה הזו יש משמעות. יחד עם זאת יש כאן נסיבות מסוימות שיכולות להשליך על מצב העניינים המשפטי, אלא שכדי לבחון אותן, אני סבור שנכון יהיה לעיין קודם במסמכים עצמם עליהם חתמת כדי להבין אילו הסכמות הופיעו בכתב ואיך ניתן לתקוף הסכמות אלו, בהתאם לנסיבות העניין. מציע שתפנה למשרדנו ונקבע פגישה על מנת לבחון את סיכוייך בתביעת פיצויים. בהצלחה ובשורות טובות

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משפט מסחרי