לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אריה

חטפתי תביעה על תאונה ישנה

שלום! שמי אריה, והייתי מעורב לפני שנה בתאונת חנייה קלה. במהלך תמרוני חנייה שלי ושל רכב נוסף, התנגשנו קלות זה בזה, כשהרכב שלי לא ניזוק כלל (וו גרירה), והרכב השני דפק את הטמבון האחורי. לאחר ברכת שלום נימוסית הדדית :-) החלפנו פרטים. מכיוון שהנהגת אמרה לי שמדובר ברכב ליסינג, ושמעתי הרבה על מעללי עורכי הדין שלהם, הבעתי נכונות לתקן את הטמבון על חשבוני ללא הודאה באשמה, בשביל "לגמור את הסיפור" במקום. מבירור בשני מוסכים עלה כי התיקון יעמוד על כמה מאות שקלים. שוחחתי עם הנהגת מספר פעמים טלפונית, והיא אמרה כל הזמן שיחזרו אלי מהחברה וכו' וכו', עד שהזנחתי את העניין לאחר חודשיים. היום, שנה לאחר התאונה, קיבלתי תביעת נזיקין מחברת הליסינג בסך כולל של כ-4000 ש"ח על החלפת טמבון, דוח שמאי ועוד ירקות. שאלות: 1: מדוע התביעה הינה בבית משפט השלום ולא בתביעות קטנות? ניתן להעביר לתביעות קטנות? 2: איך מגישים כתב הגנה? אני יכול להדפיס במדפסת ולבוא לפקידות ביהמ"ש? האם בכתב ההגנה יש לציין כי אני דורש הוצאות משפט? 3: העד היחיד שהיה עימי ברכב, הינו נכה ויהיה קשה להביא אותו לבימ"ש. האם הוא יכול לתת תצהיר בכתב? צריך אצל עו"ד או שמספיקה חתימה? 4: בכתב התביעה נטען כי חובת ההוכחה חלה עלי, משום שהייתי בנסיעה לאחור ולא נקטתי זהירות. זה לא נכון. אבל גם אם כן, האם זה פוטר את התביעה מחובת ההוכחה? 5: עצם העובדה שלא פנו אלי לבקשת פיצוי לפני כתב התביעה האם יש לזה משמעות כלשהי? 6: איך יתייחס ביהמ"ש להסכמה שלי לתקן את הנזק ללא הודאה באשמה? זה יפעל נגדי? 7: אם בית המשפט יקבע, למרות כל האמור לעיל, כי אני אשם בתאונה, יש לי הרבה השגות על קביעת הנזק: - המכה, לפי תצלומי התביעה, הינה מכה קטנה, אך יש דוח שמאי שקובע החלפת טמבון. האם ניתן לערער על קביעה זו (אין לי אפשרות להביא דוח שמאי אחר משום שהנזק תוקן)? - הפגוש, בתצלומי התביעה, מלא פגיעות זעירות ושריטות ניכרות. בדוח השמאי מצויין כי יש תאונה קודמת באותו המוקד, מדוע אני צריך להחליף את כל הפגוש? - השמאי חייב לראות את הרכב פיזית או שמותר לו לתת חוות דעת על פי תמונות? שאלה זו נשאלת משום שדו"ח השמאי מאוחר בחודש וחצי מתאריך חשבונית התיקון מהמוסך. לעניות דעתי צריך לקבוע נזק ע"י שמאי לפני התיקון. אך כאן - הפלא ופלא - בחשבונית מצויין סכום "לפי שמאי" כאשר דוח השמאי הונפק חודש וחצי לאחר מכן. האם זה ייתכן? פשוט נראה לי כי השמאי לקח את החשבונית, העתיק אותה לדוח וזהו. יש לי כאן קייס? - דוח השמאי לא חתום (חתימת יד), יש משמעות? אשמח מאוד לתשובות מקצועיות ומפורטות... תודה מראש!

אריה

אתם עונים?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תביעות קטנות