לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
בן

משא ומתן בחוסר תום לב

שלום, היתה לי פגישה באירופה עם ספק מקומי כאשר המשא ומתן נעשה מצידו בחוסר תום לב כשהוא למעשה כבר ביצע עסקה עם לקוח אחר בלי ליידע אותי - הוא רק אמר שיש מגעים עם שנינו אבל אין החלטה מכיוון שאני לא אלך לתבוע אותו, האם תלונה לנספח הכלכלי של אותה מדינה יכולה לתרום משהו ? אולי לקבל פיצויים על הוצאות מיותרות ואובדן ימי עבודה בארץ? תודה !

rony ilan

חוסר תום לב במו"מ מוכר היטב בדין הישראלי לרבות בחוק החוזים (ס' 12). ברם, אין כך הדבר בכל מדינות אירופה. אגב, החוק הישראלי אינו מחייב כל מאן דהוא מחוץ לגבולות המדינה. מעבר לכך עדיין לא הוכח כלל חוסר תום הלב. מסיפורך הקצר אכן עולה כי הפרטנר למו"מ לא נהג כלפיך בהגינות. סבור כי ראוי יהיה לעזוב ולחפש אנשים יותר ראויים מבחינתך לעשות איתם עסקים. מכתב לכל נספח מכל סוג שהוא לא יביא לך את המוצר אותו אתה מבקש להביא. השקיע באנרגיות חיוביות ולא בדרך בלתי ראויה של צד אחר שנהג בך בחוסר הגינות. בהצלחה

rony ilan

חוסר תום לב במו"מ מוכר היטב בדין הישראלי לרבות בחוק החוזים (ס' 12). ברם, אין כך הדבר בכל מדינות אירופה. אגב, החוק הישראלי אינו מחייב כל מאן דהוא מחוץ לגבולות המדינה. מעבר לכך עדיין לא הוכח כלל חוסר תום הלב. מסיפורך הקצר אכן עולה כי הפרטנר למו"מ לא נהג כלפיך בהגינות. סבור כי ראוי יהיה לעזוב ולחפש אנשים יותר ראויים מבחינתך לעשות איתם עסקים. מכתב לכל נספח מכל סוג שהוא לא יביא לך את המוצר אותו אתה מבקש להביא. השקיע באנרגיות חיוביות ולא בדרך בלתי ראויה של צד אחר שנהג בך בחוסר הגינות. בהצלחה

בן

אני מבין את הגישה אבל מה עם לאותו ספק מוצר ייחודי ?

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משפט מסחרי